logo zamed

Anjeli ZaMED

Sociálne siete

Záchranná zdravotná služba ZaMED s.r.o Komárno

ochrana zamed

Dnešná situácia vo svete preverí všetkých, pripravenosť jednotlivých štátov na mimoriadny stav a situáciu, charaktery ľudí a súdržnosť národov. V dnešnej dobe globalizácie sa takáto situácia dala predpokladať ba dokonca sme ju mohli očakávať.

Tu by som chcel priblížiť ľudí, ktorí aj napriek obrovskému riziku pomáhajú ľuďom a sú v prvej línii.

Sú to anjeli v pravom slova zmysle a nasadzujú vlastný krk . Zamestnanci spoločnosti ZaMED s.r.o Komárno. Muži a ženy záchranári.

Sú priamo v kontakte s krajským operačným strediskom (KOS) a sú pripravení pomôcť 24 hodín denne, 7 dní v týždni, pokiaľ je to v ich silách, veľakrát až do vyčerpania. Aj záchranári sú len ľudia a netreba zabúdať ani na psychickú stránku ich povolania. Keď počas zásahu musia zachraňovať starých bezvládnych ľudí či oživovať dieťa, možno práve vo veku, ako majú sami doma. Musia sa vrátiť na stanicu, zapísať výjazd, doplniť lieky, vybavenie sanitky a ako sa hovorí „fungovať“ ďalej až do konca smeny. Veľakrát majú niekoľko hodín, alebo len minút na to, aby sa psychicky vyrovnali s tým, čo sa pri zásahu udialo, čo videli a už musia ísť k ďalšiemu prípadu…

Preto je dosť smutné, že ľudia sú ochotní zneužívať situáciu a zabávať sa na tom ako s niekym vybabrali.

Aktuality 15.3.2020

Špeciálna posádka išla k pacientke s podozrením na koronavírus, rodina tvrdila, že mala vysoké horúčky, že sa v noci vrátila z Viedne, kde má príbuznú, ktorá má COVID.
Naši prišli v oblekoch a zistili, že rodinka si len robila srandu a natáčala si ich na mobil. Takže už aj takýto šport začína existovať. Problémom je, že jednorazových ochranných oblekov, používaných pri podozrení na COVID, je v súčasnosti na svete akútny nedostatok, nie je reálne možné zohnať ďalšie obleky.

PhDr. Matej Polák

zneužitie záchranky

Asi si rodina neuvedomila vážnosť situácie. Možno mohla posádka vozidla zachrániť niekomu inému život a možno to bolo len šťastie, že to sanitné vozidlo nebolo treba pri inom prípade.

Riziko nakazenia Coronavírusom je veľké!

Nepodceňujte ho, svojim laxným prístupom ľudia ním ohrozujú nielen seba, ale aj svojich blízkych. Či už rodinu, alebo priateľov. Netreba zatajovať príznaky a ani to, že ste boli vy osobne v rizikových oblastiach. Budete tým nápomocní k úspešnému zdolaniu tejto krízovej situácie a ukončeniu pandémie.

záchranári ZaMED

zatajovaním cestovateľskej anamnézy ohrozujete aj tých, ktorí majú byť nápomocní Vám a vašej rodine.

Keď sa nakazia záchranári nebude mať kto prísť pre Vašu sestru, babku otca, alebo tetu a zachrániť im život.

Správajte sa zodpovedne, ale nepanikárte.

Je to veľmi dôležité. Byť zodpovedný a nepanikáriť. Tým, že ľudia šíria „zaručené informácie typu jedna pani povedala“ situáciu nezlepšuje, ale skôr zhoršuje.

Touto cesto sa chceme poďakovať záchranárom a záchranárkam z firmy ZaMED s.r.o. za ich obetavú prácu a držíme im palce v tejto neľahkej situácii…


Sociálne siete