Hrdinovia dneška

Sociálne siete

Priatelia dlho som rozmýšľal, či napíšem tento text. Celý svet je v ohrození, vidíme to v priamom prenose.

coronavirus

Zo všetkých strán počujeme o novej hrozbe , o coronavíruse.

Keď sa vírus objavil v Číne, tak sme to brali na dosť ľahkú váhu, však je to ďaleko. Teraz sa to dotýka nás priamo a osobne. Našich blízkych, priateľov a rodiny.

Počúvame o tom, ako sa to nedá, ako nie sú ochranné pomôcky, vzniká panika, ľudia zaútočia na obchody a nakupujú ako zmyslov zbavený, desiatky kíl múky, konzervy, cestoviny a podobne. Nakupujú lieky na kilá, však pre každý prípad. Obchody, lekárne sú vybrakované.

Teplota

Hoci je vyhlásený výnimočný stav , sú zatvorené obchody, podniky, firmy a školy, ľudia bez ohľadu na riziko nemajú problém behať bez ochranných pomôcok po uliciach, obchodoch a podobne.

Netreba sa zbytočne vystavovať riziku nákazy. Treba vydržať doma a počkať kým sa situácia nedostane pod kontrolu.

Ľudia spomeňte si aj na tých, ktorí riskujú vlastné životy aj kvôli Vám. Nechceme predsa dopadnúť tak, ako v Taliansku, Číne a ďalších krajinách sveta. Aj keď je riziko nákazy dosť vysoké, musia chodiť do práce.

Zdravotníci, záchranári a nemocničný personál. To oni sú dennodenne vystavení tomu najväčšiemu riziku.

Záchranári

Lekárnici, predavači v potravinách,obsluha čerpacích staníc, hasiči, vojaci, policajti a ďalšie profesie.

Naschvál som nespomenul jednu profesiu, ktorá sa stará o to, aby ste mali čo jesť, piť, aby boli zásobené obchody, lekárne, nemocnice.

Sú to vodiči z povolania, profesionáli.

Musia cestovať, aby ste aj vy prežili. Nerobte z nich strašiakov, neodkopávajte ich od seba len preto, že boli v Nemecku, Taliansku a iných krajinách. Sú to novodobí hrdinovia, ktorým nikto nepoďakuje za to, že boli pre vás doviesť ovocie, múku, cukor, lieky, rúška a podobne.

Vy milí kolegovia priatelia vodiči chráňte seba a svoju rodinu, používajte ochranné pomôcky zodpovedne, nevystavujte sa zbytočnému riziku. Nieje hanba si nasadiť rúšku na tvár, hanbou je si ju nenasadiť.

Keď budeme všetci zodpovední bude čoskoro po pandémii a život sa vráti do normálu.


Sociálne siete